Zadanie 12 – Aleksandra Skibińska

Home Forums Trening Twórczości Etap 12. Dbamy o twórczość Zadanie 12 – Aleksandra Skibińska

This topic contains 0 replies, has 1 voice, and was last updated by  Nauczyciel 1 year ago.

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • #560

  Nauczyciel
  Keymaster

  Środowisko pracy: program do prezentacji multimedialnych
  Plik: brak
  Dodatkowo: brak

  Opis ćwiczenia:
  Prosili uczniów by opowiedzieli o swoich zainteresowaniach, talentach oraz o rzeczach, które nie idą im dobrze. Po omówieniu prosimy uczniów by wykonali prezentacje na temat swoich talentów i niedostatków, ale w szczególny sposób. Niech najpierw przedstawią swoje talenty, opiszą swoją działalność w ich zakresie, a później wymyśla, jak w wykorzystaniu tego talentu może przejawiać się twórczość. Dobrze, jeśli opowiedzą o swoich przejawach twórczości w tym zakresie oraz o twórczości swoich mentorów, osób, od których czerpią inspiracje lub, po prostu, osób, które wcześniej się tym zajmowały. Następnie niech przedstawia swoje niedostatki i spróbują przedstawić, jak poprzez swoje talenty lub inne możliwości mogą te niedostatki przezwyciężyć. Jak może przejawiać się w tym twórczość?
  Na koniec lub na następnej lekcji niech przedstawią swoje prezentacje.

  Uwagi realizacyjne:
  Podstawową zasadą tworzenia dobrych prezentacji, poza walorami estetycznymi jest “minimum tekstu, maksimum treści”. Niech uczniowie trzymają się tej zasady przy tworzeniu prezentacji – na słowa przyjdzie czas, gdy będą je przedstawiać.
  Ćwiczenie to, poza rozwojem twórczości, pokazuje uczniom, że ich niedostatki nie muszą być źródłem niepowodzeń, a mogą, lub powinny wręcz, być źródłem prowadzącej do nowych rozwiązań twórczości.

  [gallery link="file" ids="561,562,563,564,565,566,567,568"]

Viewing 1 post (of 1 total)

You must be logged in to reply to this topic.